Kahramanmaraş 2 Şubesi

ANDIRIN MESLEK YÜKSEK OKULU EĞİTİM-BİR-SEN ÜYELERİ İFTARDA BULUŞTU

11.7.2013 Perşembe günü Altınboğa Tesislerinde Andırın’da görev yapan Eğitim-Bir-Sen Üniversite Şube üyeleri geleneksel iftar yemeğinde buluştu.

Andırın temsilcisi Şeref Kahveci’nin organizesiyle gerçekleşen iftar programına Şube Başkanı Doç. Dr. Hasan Furkan, Başkan Vekili Ömer Çınar, Başkan Yardımcıları Mehmet Havan, Şaban Sözbilici, Hacı Ökkeş Demir, Mahmut Kılıçkıran, Adem Belverenli ve Andırın temsilciliğinden üyeler katıldı.

İftar yemeğinde tanışma gerçekleştirildi. Akabinde Eğitim-Bir-Sen Üniversite Şube Başkanı Doç. Dr. Hasan Furkan, yemeğe katılan üyelere her yıl düzenli olarak yapılan iftar programına katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Şube Başkanı, iftar yemeği vesilesiyle bir araya gelmişken üyeleri dinlemenin, taleplerini almanın yerinde olacağını belirtti. Yüksekokulun yeni binasına taşınmasıyla sıkıntıların çoğunun azaldığını, teknisyenlik kadrosu ile 2014 yılında bir servis talebinin gündemde olduğunu, gerçekleşmesi için çalışmaların devam ettiğini belirtti. Sendikanın vazifesi, makul talepleri iletip, icra makamına gerekirse baskı yapmaktır.

TUBA ve başka projeler karşılığında üniversitenin de ayni yardımda bulunulması,

Tıp Fakültesinde polikinlik ve diğer hizmetlerde üniversite personeline öncelik verilmesi, randevu sistemine geçilmesi,

İki adet teknisyenlik kadrosu verilmesi,

Akbank ATM’sinin kurulması,

İkinci Öğretim ve Döner Sermaye gelirlerinin her birime dağıtılması,

İlçe merkezinden MYO’ya servis konulması talepler arasındaydı.