Kahramanmaraş 2 Şubesi

AFŞİN, ELBİSTAN MESLEK YÜKSEK OKULU EĞİTİM-BİR-SEN ÜYELERİ İFTARDA BİR ARAYA GELDİ

16.7.2013 Salı günü Pınarbaşı Kale Tesislerinde Afşin ve Elbistan’da görev yapan Eğitim-Bir-Sen Üniversite Şube üyeleri geleneksel iftar yemeğinde buluştu.

Afşin temsilcisi İbrahim Doğan ve Elbistan temsilcisi Metin Özcan’nın organizesiyle gerçekleşen iftar programına Şube Başkanı Doç. Dr. Hasan Furkan, Başkan Vekili Ömer Çınar, Başkan Yardımcıları Mehmet Havan, Şaban Sözbilici, Hacı Ökkeş Demir, Mahmut Kılıçkıran, Adem Belverenli, Andırın temsilciliğinden üyeler ve yerel basın katıldı.

İftar yemeğinde tanışma gerçekleştirildi. Akabinde Eğitim-Bir-Sen Üniversite Şube Başkanı Doç. Dr. Hasan Furkan, yemeğe katılan üyelere her yıl düzenli olarak yapılan iftar programına katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Şube Başkanı, sendikaların toplumun ileri karakolları, sinir uçları gibi olduğunu, bu özelliklerinden dolayı da toplumda yol gösterici olduklarını belirtti. Yedi sekiz ağaç için destekçi bankalarla 3. sınıf jönlerin ülkeyi ne hale getirdiğini gördük. Böyle yıkıcı, tahrip edici eylemlerin karşısında olduğumuz bilinciyle iftar yemeği vesilesiyle bir araya gelmişken üyeleri dinlemenin, taleplerini almanın yerinde olacağını belirtti. Üniversite sendikası olarak ilçelerde servislerin bulunmasının sağlanması, promosyonun Türkiye genelinde en yüksek anlaşılması, üniversite şubeleri bakımından üye sayımız yönüyle İkinci sıradayız. Bunlar sendikanın güçlü ve hırslı olmasından kaynaklanmıştır.  Sendikanın vazifesi, makul talepleri iletip, icra makamına gerekirse baskı yapmaktır. İcraatlar bakımından da birinci sıradayız. Hemşeriniz olan Teyfik Yağcı Bey’i iki yüz yirmi milyonun temsilcisi olarak Ankara’ya göndermek kolay değildir.

Üç yıldır kadro alamayan doktoralılara öğretim üyesi kadrosu verilmesi,

Afşin ve Elbistan’da çalışan öğretim görevlilerine lisansüstünde öncelik verilmesi ve buraların öğretim üyesi olarak kadrolarının oluşturulması,

İlçelerde görevli akademik ve idari personele Kahramanmaraş merkezde yapılan AÖF’de görev verilmesi,

Bilgisayar işletmenliği kadrolarının bir an önce verilmesi,

MYO ve Fakülte sekreterlerinin yerlerinin belli yıllar aralığıyla değiştirilmesi talepler arasındaydı.